hasanbasriyontar.com profil fotografi

Merhaba,

Bakmak ve görmek arasında ki farkı anladığımdan beri fotoğraf benim için hep büyük bir tutku olmuştur.  2007 yılına kadar hobi olarak çektiğim fotoğraflardan sonra bu tutkuyu daha profesyonel şekilde yapabilmek için Stock fotoğrafçılığına adım attım, hali hazırda istockphoto .com ve Gettyimages.com sitelerinin özel fotoğrafçılığını yapmaktayım.

Fotoğraf çekmeye yeni başlamış ve kendini geliştirmek isteyen fotoğrafçıların faydalanması için gerek fotoğraf forumlarında gerekse kendi blog adresimde paylaştığım, flaş sistemleri, fotoğraf teknikleri gibi konularla ki yazılarımla  insanlara yardımcı olmak ve ilerlemelerini sağlamak hep ilk hedefim olmuştur.  Yıllar içinde stock fotoğrafçılığı konusunda kendimi geliştirerek kendi stüdyomu kurdum ve hali hazırda tüm ürün, moda, model çekimlerimi kendi fotoğraf stüdyomda gerçekleştirmekteyim.

Fotoğraf çekmenin dışında, PADI Advance Open Water dalış brövesi sahibi ve amatör bir serbest dalıcıyım. Balık tutmak ve Fitness antremanları yapmak diğer hobilerim. Ayrıca kendimi bildim bileli motosikletin üzerindeyim ve artık motosiklet benim için hobiden öte bir yaşam tarzı halini aldı. Sırtçantası ile uzun seyahatler etmeyi ve seyahat ettiğim ülkelerde fotoğraf çekmeyi de seviyorum, şimdiye kadar Tayland, Laos, Malezya, Endonezya, Kamboçya, Ukrayna, Almanya ve Hollanda seyahatleri yaptım.

Yakın zamanda fotoğrafa yeni başlayanlar için temel eğitim, hali hazırda fotoğraf çekenler içinde ileri seviye fotoğraf teknikleri, stock fotoğrafçılığı, başlangıç ve ileri düzey Photoshop ve Lightroom derslerini konusunda kurslar vermeyi planlıyorum.

Sayfamı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim.

Hasan Basri Yontar