Fotoğraf Eğitimi – Pratik Gezimiz

 

 

hasanbasriyontar.com fotoğraf eğitimi

 

Sevdiğim iki arkadaşım Oğuz ve Derda bana danışarak makinelerini aldığında bunların başıma geleceğini biraz tahmin etmiştim, aslında iyi de oldu hem benim hem de onlar için. Kendi bilgilerimi tekrarlamış olacaktım ve ileride hhayata geçirmeyi planladığım Gezen Vizör Fotoğraf atölyesi için bir ön çalışma olacaktı, o yüzden biz ders almak istiyoruz dediklerinde hiç tereddüt etmeden tamam dedim.

Yaklaşık iki hafta önce işin ABC si olarak adlandırabileceğimiz, Fotoğraf makinalarının yapısı, çalışma prensibleri, Diyafram, Perde Hızı, ve ISO konularını iki saatlik hızlandırılmış bir ders ile verdikten sonra bu bilgileri pekiştirmek için bir fotoğraf gezisi yapmak istedik.

 

hasanbasriyontar.com fotoğraf eğitimi

29.11.2014 Cumartesi öğleden sonrası için Göller Bölgesinde bulunan Yazılı Kanyon tarafına gitmeye karar verdik ve buluşup Antalya’dan yola çıktık, yolda da boş durmadık ve önümüzdeki dersin konusu olan Fotoğrafta Kompozisyon konusuna kısaca değindik. Kış gelip günler kısaldığı ve üzerine bir de Derda’nın iki tane acil ameliyatı çıktığı için maalesef uzun uzadıya bir pratik günü geçiremedik ama yine de verimli ve keyifli bir eğitimi daha geride bıraktık.

 

hasanbasriyontar.com fotoğraf eğitimi

 

 

Daha önce de yılın bu döneminde burada çekim yaptığım için sararmış yaprakların bizi beklediğini biliyordum ve beklediğim gibi de oldu. Buraya ilk defa gelen Oğuz ve Derda da burayı çok sevdiler ve en kısa zamanda tekrar bu tarafa gelmeyi kararlaştırdık.

 

hasanbasriyontar.com fotoğraf eğitimi

 

 

Paylaş görsünler...
    Follow hasanbasiyontar:

    Latest posts from