Blocks Camera – 3D , Aksiyon ve 360°

posted in: Teknolojik Haberler | 0

Gopro kameralar lanse edildiğinde ve Dijital fotoğraf makinalarına Video çekme özelliği eklendiğinde de aynı şeyi düşünmüştüm “ne gerek vardı tüm bunlara, zaten harika çekimler yapabilen el kameraları vardı, fotoğraf makinalarının video çekmesi ne kadar da saçmaydı, fakat bir süre sonra yanıldığımı anladım ve tüm bu cihazların iyi bir müdavimi oldum. Hali hazırda da GoPro Hero 3 Black serisi bir aksiyon kamerası kullanmaktayım ve her kullandığımda iyi ki kullanıyorum diyorum.

 

Blocks Kamera incelemesi Block Camera hasanbasriyontar.com

 

 

Aksiyon kameraların giderek küçülmesi ve hareket kazanması onları istediğimiz yerde kullanabilmek için bize daha çok imkan sağlıyor, boyut ve ağırlık küçüldükçe artan bu ve benzeri avantajların yanısıra kısa pil ömrü gibi bazı diğer dezavantajları da malesef yanında getiriyor. Bu problemler için kendi geliştirdiğim birkaç çözüm var ve bunlar başka bir başlığın konusu 🙂 Ayrıca aksiyon kamera piyasasında yaşanan bu rekabet de son kullanıcı olan bizlere fiyat ve daha gelişmiş ürünleri kullanma avantajı getiriyor.

 

Blocks1

 

Bugün  size anlatacağım cihaz aksiyon kameralar ( Action Camera ) arasında en değişik ve becerikli olanı yani nam-ı diğer : Blocks Camera

Blocks Camera sadece bir Aksiyon Kamerası değil, adının Blocks ( Bloklar ) olmasının sebebi de buradan kaynaklanıyor, Kamera aksiyon kamera olmasının yanında  aynı zamanda 360°  ve 3D çekimler yapabiliyor. Bu da onu diğer tüm aksiyon kameralarından ayrılan en belirgin özelliği.

 

blocks3

 

Şekli ile de diğer kameralardan tamamen farklı bir tasarıma sahip, ilk bakışta bana plastik su borularından birleştirilmiş havası versede , bu şekli ona saydığım tüm özellikleri gerçeğe dönüştürebil olanağını sağlıyor. Dört adet değiştirilebilir lensi ile 360°, 3D & 2D Full HD Video ve Fotoğraf çekimleri yapabiliyor.  dilerseniz üst kısmında bulunan bloka Lcd ekran takıp çekimlerinizi izleyebiliyor yada onun yerine daha uzun süre çekimler yapabilmek için ekstra bir pil takabiliyorsunuz. Tüm sistem sizin ihtiyaçlarınıza göre değiştiribildiğinden oldukça kullanışlı.

 

blocks2

 

 

Blocks Camera iki farklı model ile piyasaya sunuluyor, bunlar Blocks+ ve Blocks+H. Blocks+ modeli 2K ya kadar video çekim özelliği sunarken Blocks+H modeli 4K video çekimine izin veriyor. Modeller fotoğraf çekiminde de video çekiminde olduğu gibi bazı farklar mevcut, Blocks+ modeli 10Mp ve saniyede 5 kare fotoğraf çekebiliyorken, Blocks+H modeli 12Mp çözünürlük ve saniyede 10 kare fotoğraf çekebiliyor. Bu ayırıcı özelliklerin dışında her iki modelde de GPS & WiFi standart,  WiFi kumandası Blocks+H paket içeriğine dahilken Blocks+ paketinde ayrıca satın alınması gerekiyor. 3D çekim özelliği de aynı şekilde Blocks+H de dahilken Blocks+ modelinde opsiyonel olarak bırakılmış. Daha iyi  fotoğraf ve Video stabilizasyonu için her iki modelde de gyroskope ( jiroskop ) standart donanımda sunuluyor.

 

Block Kamera İncelemesi, Block Camera hasanbasriyontar.com

Bakalım bu yeni nesil ve şekil aksiyon kamerası hali hazırda pazar lideri olan GoPro ve onun sıkı takipçisi ve rakibi olan Sony Action Cam gibi kameraları nasıl etkileyecek ?

Ön sipariş verebileceğiniz bu iki model için tahmin edilen teslimat zamanı ise Temmuz 2015.

 

© 2014 Hasan Basri Yontar | Tüm Hakları Saklıdır |  İzin almadan başka bir platformda yayınlanması yasaktır.

 

Paylaş görsünler...